Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

Wycieczka objazdowa - Zachwycająca Armenia, samolot

Wycieczka objazdowa Armenia Armenia
Transport:Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
  • TV
  • Telefon
  • Restauracja
  • Parking
  • Bar
  • Kawiarnia

Symbol oferty:446/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła, Pokój 2 osobowy, samolot 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Cena obejmuje: bilet lotniczy na trasie Warszawa - Erywań - Warszawa (w kwocie 1300,00 zł/os), 6 noclegów - hotele o standardzie 3*, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 5 śniadań w formie bufetu, 4 obiadokolacje, 1 uroczysta kolacja w tradycyjnej restauracji z muzyką, transfery autokarowe zgodnie z programem, opieka pilota w czasie wycieczki, obsługa miejscowego przewodnika w języku polskim, ubezpieczenie KL - 20 000 euro (w tym koszty ratownictwa do 5000 euro), NNW – 20 000 zł (NWS 20 000 zł), BP - 800 zł.
Cena nie obejmuje: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - jest to koszt ok 41 EUR/os.

ZACHWYCAJĄCA ARMENIA

1 dzień: Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Erywania o godz 22.20

2 dzień: Erywań
Przylot do Erewania o godz. 3.50. Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Śniadanie. O godz 10.00 spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie: Muzeum Matenadaran im. Św. Mesropa Masztoca - twórcy alfabetu ormiańskiego, z kolekcją zabytków piśmiennictwa ormiańskiego. Pomnik Kaskada - składający się z kamiennych schodów, pięknych fontann oraz kwiatów, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto, Opera, park Sarian gdzie znajduje się pomnik "Mężczyzni" upamiętniający słynny film pod tym samym tytułem. Erebuni - twierdza wybudowana w 782 roku p.n.e w okresie Urartu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Erywań - Jaskinia Levona - Noratus - Sewanawank - Erywań
Po śniadaniu zwiedzanie Jaskini dziadka Levona.
Przejazd do Noratus - najbogatsza w Armenii kolekcja chaczkarów, z których najstarsze datuje się na VII w,
Przejazd nad jezioro Sewan, położone na wysokoci 2000 m n.p.m., zwiedzanie klasztoru Sewanawank (Czarny klasztor), ponieważ przebywali w nim duchowni skazani na banicję. Powrót do Erywania. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Erywań - Garni - Geghard - fabryka brandy - Erywań.
Przejazd do Garni - Świątynia i klasztor (pogańska świątynia zbudowana w 1 wieku pne i poświęcona pogańskiemu bogu słońca), Na północny wschód od Garni położony jest wspaniały zabytek średniowiecznej architektury ormiańskiej Geghard - Monastyr Włóczni, ponieważ przechowywano w nim świętą włócznię, którą zraniony był Chrystus wiszący na krzyżu. Geghard wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Powrót do Erywania - zwiedzanie tradycyjnej ormiańskiej - Brandy Factory (1887 r). Podczas konferencji w Jałcie, Winston Churchill był pod takim wrażeniem ormiańskiej brandy Dvin danej mu przez Józefa Stalina, że poprosił go o możliwość przesyłki kilka razy w roku. Uroczysta kolacja w tradycyjnej restauracji z muzyką. Nocleg.

5 dzień: Erywań - Khor Virap - Noravank - Areni - Erywań
Po śniadaniu przejazd do klasztoru Khor Virap - położony w tle majestatycznej świętej góry Ararat, miejsce uwięzienia św Grzegorza Oświeciciela, następnie klasztor Noravank - otoczony czerwonymi klifami, położony w niedostępnym miejscu, wśród zapierających dech w piersiach widoków. Areni - wieś słynna ze swoich tradycji winiarskich - degustacja wina. Obiadokolacja. Powrót do Erywania. Nocleg.

6 dzień: Erywań - Eczmiadzyn - Zwartnoc - Erywań.
Po śniadaniu przejazd do Eczmiadzyna - najstarsza świątynia chrześcijańska w Armenii z IV w, siedziba katolikosa, głowy kościoła ormiańskiego, po drodze zwiedzanie kościoła św Gayane oraz św Hripsime, który jest uważany za 1 z 7 cudów Armenii, a od 2000 r. jest na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, Zwartnoc - kompleks budynków z VII w. Powrót do Erywania. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy o godz 4.40, przylot na miejsce o godz 6.30.

ARMENIA

Stolicą Armenii jest Erywań, który jest też największym miastem w kraju.
Armenia uzyskała niepodległość w 1991 roku w wyniku rozpadu ZSRR.
Od północy graniczy z Gruzją, od południa z Iranem i z azerską eksklawą Nachiczewan, od wschodu z Azerbejdżanem, od zachodu z Turcją.

Język armeński posiada swój własny, unikalny alfabet który został wynaleziony przez św Mesropa Masztoca w latach 401 - 406 n.e. Ormianie szybko zaczęli używać nowego alfabetu, tłumacząc dzieła literatury greckiej, rzymskiej, arabskiej, perskiej czy egipskiej. W muzeum Matenadaran w Erywaniu znajduje się ponad 2,5 tys manuskryptów datowanych na V w. Alfabet był prawdopodobnie najważniejszym narzędziem, które pomogło Ormianom zachować własną tożsamość.

Przydatne informacje

Wizy: - Od 10 stycznia 2013 r. obywatele polscy przebywający na terenie Republiki Armenii do 180 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 180 dni jest paszport lub dowód osobisty.
Język: - armeński, w Armenii powszechna jest znajomość języka rosyjskiego, a w młodszym pokoleniu, szczególnie w miastach, również angielskiego.
Strefa czasowa: - Różnica czasu między Polską a Armenią wynosi +2 godziny podczas obowiązywania w Polsce czasu letniego oraz +3 godziny - podczas zimowego. Od 2012 roku Armenia zaniechała zmiany czasu z zimowego na letni. Napięcie - 220V/50Hz (gniazdka europejskie).

Waluta: - dram (AMD); 1 dram (AMD) - 1 USD = 484 AMD; 1 EUR = 505 AMD.
Wymiany pieniędzy można dokonywać zarówno w oddziałach banków, jak i w licznych kantorach wymiany walut. Nie ma problemów z wymianą dolarów amerykańskich lub euro. Rośnie liczba sklepów i restauracji, w których można dokonywać zapłaty międzynarodowymi kartami płatniczymi, takimi jak VISA, MasterCard czy MAESTRO. W Erywaniu i większych miejscowościach funkcjonują bankomaty obsługujące ww. karty. Mimo to należy pamiętać, że w Armenii w dalszym ciągu dominuje obrót gotówkowy.

Generalnie w Armenii zaopatrzenie sklepów jest dobre a ceny towarów codziennego użytku oraz żywności są zbliżone do polskich. W Armenii warto się zaopatrzyć w miejscowe wina, oraz słynne koniaki, które są znakomite i można je kupić w rozsądnej cenie. W Erywaniu i większych miejscowościach nie ma problemu z dostępem do Internetu (funkcjonują kawiarenki internetowe lub jest możliwy dostęp do sieci WiFi w lokalach usługowych np. w restauracjach).

Atrakcje

Monastyr Khor Virap: to dzisiaj jeden z najpopularniejszych celów wycieczek w Armenii. Składają się na ro różne powody, ale przede wszystkin dlatego, że był tam więziony przez trzynaście lat ,św Grzegorz Oświeciciel, zanim wyleczył króla Tirydatesa III z choroby, co było bezpośrednią przyczyną jego nawrócenia i przyjęcia chrześcijaństwa w Armenii w 301 r. Armenia była pierwszyn krajem który przyjął chrześcijaństwo jako religię narodową. Warto również wybrać sie tam żeby zobaczyć ten niesamowity widok jaki roztacza się na świętą dla Ormian, górę Ararat, której najwyższy szczyt liczy 5165 m n.p.m.
Odległość z Khor Virap do Araratu to jedynie 30 km, co przy różnicy wysokości ok 4100 m daje imponujące wrażenie. Jak na ironię losu ta święta góra znajduje się dzisiaj na terenie Turcji.

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-04-29 - 2018-05-05   (Niedziela - Sobota) 7 3463 PLN zamów
2018-05-06 - 2018-05-12   (Niedziela - Sobota) 7 3463 PLN zamów
2018-05-13 - 2018-05-19   (Niedziela - Sobota) 7 3463 PLN zamów
2018-05-27 - 2018-06-02   (Niedziela - Sobota) 7 3463 PLN zamów
2018-06-03 - 2018-06-09   (Niedziela - Sobota) 7 3463 PLN zamów
2018-09-23 - 2018-09-29   (Niedziela - Sobota) 7 3463 PLN zamów
2018-10-07 - 2018-10-13   (Niedziela - Sobota) 7 3463 PLN zamów
2018-10-21 - 2018-10-27   (Niedziela - Sobota) 7 3463 PLN zamów