Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

GRUZJA: Trekking + Zwiedzanie + Wypoczynek- hotel ***, wycieczka dla grup

Tbilisi Kaukaz Gruzja
Transport:Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
  • TV
  • Restauracja
  • Parking
  • Bar
  • Jadalnia
  • Kawiarnia

Symbol oferty:502/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła, samolot 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Cena obejmuje:
zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3* - pokoje 2 osobowe z łazienkami (3 noclegi w Tbilisi, 2 noclegi w okolicach Kazbegi, 1 nocleg Kutaisi, 2 noclegi w Batumi ),
8 śniadań w formie bufetu,
7 obiadokolacij serwowanych do stolika,
1 kolacja integracyjna, czyli „gruzińskiej biesiady” ze słynnymi toastami w tradycyjny gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i potrawami gruzińskimi,
transfery autokarem zgodnie z programem,
wyjazd jeepami do Kazbegi i zwiedzanie Kościoła Najświętszej Trójcy Gergeti,
obsługa pilota – przewodnika,
usługa przewodnika górskiego,
Ubezpieczenie KL - 20 000 euro (w tym koszty ratownictwa do 5000 euro), NNW – 20 000 zł (NWS 20 000 zł), BP - 800 zł.
Cena nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - jest to koszt ok. 32 EUR/os,
biletu lotniczego na trasie: Warszawa – Tbilisi – Warszawa ( przewoźnik – LOT),
dopłata do pokoju 1 osobowego - 690,00 zł/os.
Program wycieczki jest ofertą przykładową.Nasza firma może również przygotować program wyjazdu na specjalne życzenie klienta z uwzględnieniem dowolnej ilość osób oraz wybranym przez siebie terminie.
Oferta dla grupy 24 osobowej.

GRUZJA: Trekking+Zwiedzanie+Wypoczynek

GRUZJA: Trekking+Zwiedzanie+Wypoczynek

1 dzień: Warszawa - Okęcie, zbiórka uczestników wycieczki o godzinie 20.00, odprawa. Wylot do Tbilisi o godzinie 22.30.

2 dzień: Przylot do Tbilisi o godzinie 04.00 czas lokalny). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w Tbilisi. Śniadanie o godzinie 9.00. Wyjazd do Kachetii. Ten najbardziej znany gruziński region winny, leży na wschód od Tbilisi. Przejazd do Signagi. Odwiedziny po drodze wsi Bodbe kompleksu klasztornego św Jerzego z grobem św Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie "miasta wiecznej miłości" Signagi, który znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Gruzji - Tbilisi. Stolica Gruzji jest unikatowa, jedno z niewielu miast na świecie, gdzie obok siebie stoją na Starym Mieście cerkiew prawosławna, kościół katolicki, synagoga i meczet. Tbilisi położone jest na kilku wzgórzach. W Tbilisi jest najpiękniejsza rzeka Kura z malowniczymi brzegami. zwiedzanie - cerkiew Metechcka (V w.), Sobór Trójcy Świętej kompleksu katedralnego Cminda Sameba - główna katedra Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej. Główny kościół katolicki w Gruzji. Piesze zwiedzanie miasta, "Stare Miasto" - historyczne centrum Tbilisi, znajduje się u podnóża Góry Mtacminda (Święta Góra). Prawie wszystkie budynki Starego Miasta - zabytki historyczne i kulturowe, Przejazd kolejką do twierdzy Narikala (IV w.), w czasie przejazdu możemy zobaczyć miasto z lotu ptaka, odwiedzimy w starym mieście Katedrę Sioni (VI-VII ww.), bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny, najstarsza z ocalałych.Zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji Mcchety - miasta-muzeum, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie katedry Sweticchoweli (1010-1029 ll.), w której jest zachowana jedna z głównych chrześcijańskich sanktuariów Hiton Pana, a również miejsce pochówku wielu gruzińskich królów. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, gdzie przez cały rok rośnie i kwitnie jeżyna w pobliżu której w IV w. żyła święta Nino - pierwsza kaznodzieja chrześcijaństwa w Gruzji. Tutaj są Iwerska Ikona Matki Bożej, Ikona Św. Nino, Grób świętego króla Merian i królowej Nani, relikwie św. Abibosa Nekreskogo, Św. Szio Mgwimskiego. Zwiedzanie starożytnej świątyni-klasztoru Dżwari (VI .). Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg..

4 dzień:. Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku Stepantsminda (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.), która znajduje się nad rzeką Aragvi. Przejazd przez narciarski kurort Gudauri (2200m.), podróż wzdłuż rzeki Tergi przez przelęcz Krzyżową (2400m) zaprowadzi nas do Stepantsminda (Kazbegi). Zwiedzanie Kazbegi: Kościół Najświętszej Trójcy Gergeti ( 2170m npm). Przy jasnej pogodzie wspaniałe otwiera się fastycujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji - górę Kazbek (5147m). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Trekking wokół najwyższej góry wschodniego Kaukazu (Kazbek). Otaczające go tereny, oprócz ośnieżonych górskich szczytów znajdują się tam między innymi bajeczne wąwozy, wodospady, doliny rzeczne, fantastycznie postrzępione formacje bazaltowe oraz połacie dzikiej przyrody (Spotkanie organizacyjne z miejscowym przewodnikiem górskim, ustalenie dokładnej trasy). WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW: obuwie trekkingowe, ciepła i lekka odzież turystyczna, kurtka przeciwdeszczowa, lekki plecak, spodnie przeciwwiatrowe, czapka i rękawiczki, kremy z filtrem UV, okulary słoneczne, apteczka osobista, napoje, dodatkowy prowiant. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Śniadanie. Przejazd do Kutaisi Zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Zwiedzanie klasztoru i akademii Gelati (XII w), założonych przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV-Budowniczego, które są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do krasowej jaskini Prometeusza, gdzie według legendy, Prometeusz dał ludziom ogień i został za to przykuty do skały. Jaskinia znajduje się 5 km na północny zachód od miasta Cchaltubo. Została odkryta w początku lat 80-tych XX wieku. Jest jedną z najbardziej pociągających jaskiń, dzięki podwodnym rzekom i pejzażom. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Przejazd do Batumi. Zwiedzanie: Batumi - "Gruziński Singapur", najbardziej znane czarnomorskie uzdrowisko Gruzji (120 tys m). Bilet wizytowy Batumi, ulubione miejsce mieszkańców miasta i gości - to Batumska Piazza, zbudowana w 2009. Od 2010 roku ozdobą miasta jest również 7 metrowa, zmieniająca się rzeźba Miłości, to figura kobiety i mężczyzny (Nino I Alim) które w bardzo oryginalny sposób zbliżają się na spotkanie ze sobą i zastygają w namiętnym pocałunku, aby za chwilę znowu się od siebie oddalić. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: Śniadanie. Wypoczynek w Batumi, plażowanie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień: Śniadanie. Przejazd do Tbilisi, po drodze przejazd przez Gori - miasto Stalina. Zwiedzanie muzeum Stalina oraz Uplisciche - kamiennego miasta z X w p.n.e. Impreza integracyjna, czyli -gruzińskiej biesiady” ze słynnymi toastami w tradycyjny gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i potrawami gruzińskimi.

10 dzień: Przyjazd na lotnisko w Tbilisi o godzinie 2.00. Odprawa, wylot do Warszawy o godzinie 04.55. (czas lokalny). Przylot do Warszawy o godzinie 06.40. Zakończenie wycieczki.


Przydatne informacje:
Wizy: Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez okres do 360 dni. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 360 dni jest paszport lub dowód osobisty.
Język: gruziński; można porozumieć się także po rosyjsku, angielsku i niemiecku.
Strefa czasowa: czas polski plus 2 godziny.
Napięcie: 220V/50Hz (gniazdka europejskie).
Waluta: lari (GEL); 1 GEL (lari) = 1 USD = 2,65 GEL; 1 EUR = 3,05 GEL.
Generalnie w Gruzji ceny towarów codziennego użytku oraz żywności są zbliżone do polskich. Przeważają niewielkie sklepiki, swoim wystrojem przypominające jeszcze czasy realnego socjalizmu. W Gruzji warto się zaopatrzyć w miejscowe wina, są często znakomite i można je kupić w rozsądnej cenie.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2017-12-20 - 2018-12-20   (środa - Czwartek) 10 2430 PLN zamów
Powiększ mapę