UKRAINA: Szlakiem Bohaterów Trylogii Sienkiewicza- hotel *** - wycieczki dla grup

Chocim Podole Ukraina
Transport:Autokar
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:357/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Cena obejmuje:
przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, barek, dvd, toaletę,
4 noclegi- hotele ***, pokoje 2 osobowe z łoazienkami,
4 śniadania w formie bufetu,
opieka doświadczonego pilota na całej trasie,
Ubezpieczenie KL - 10000 euro (w tym koszty ratownictwa do 5000 euro), NWI - 10 000 zł (NWS 10 000 zł), BP - 800 zł, podatek VAT.
Uwagi
Oferta dla grupy min 40 osobowej.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz miejscowych przewodników - jest to koszt około 26 EUR/os.
Dopłata do pokoju 1 osobowego -400,00 zł/os.
Dopłata do 4 obiadokolacji 160,00zł./os.
Program wycieczki jest ofertą przykładową. Nasza firma może również przygotować program wyjazdu na specjalne życzenie klienta z uwzględnieniem dowolnej ilości osób oraz wybranym przez siebie terminie.

UKRAINA: SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII SIENIKEWICZA


1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki Przejazd do Żółkwi - miasteczka pod Lwowem, niegdyś siedziby rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Spacer po starówce. Przyjazd do Lwowa. Panorama miasta z Wysokiego Zamku. Zwiedzanie Starego Miasta: Baszta Prochowa, Arsenały, klasztor Dominikanów, cerkiew Wołoska. Przejście na Rynek z Ratuszem otoczonym czterema empirowymi studniami, oglądanie: gotyckiej katedry Wniebowwzięcia NMP wraz z piękną renesansową kaplicą Boimów, obronnego klasztoru Bernardynów, Pomnika Mickiewicza, kolegiaty Jezuitów, cerkwi Przemienienia Pańskiego, katedry Ormiańskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie,nocleg.

2 dzień. Śniadanie. Zwiedzanie - Centarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Obejrzenie soboru św. Jura. Przejazd do Oleska. Zwiedzanie: zamek, w którym urodził się król Jan III Sobieski. Mieści się w nim filia Lwowskiej Galerii Obrazów. Następnie przejazd do Podhorzec - jednej z rezydencji magnackich Kresów. Dalej przez Złoczów (odwiedzimy tu kolejną rezydencję Sobieskich), udajemy się do rozsławionego przez Sienkiewicza Zbaraża - obronnej rezydencji Zbaraskich i Wiśniowieckich, znanej z bohaterskiej obrony przed wojskami Chmielnickiego. Przejazd do Tarnopola. Zwiedzanie: barokowego kościoła Dominikanów, cerkwi Wniebowstąpienia oraz przebudowanego zamku hetmana koronnego Jana Tarnowskiego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień. Śniadanie. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Na trasie postój w Skale Podolskiej przy ruinach zamku Koriatowiczów (XIV-XVIIw). W Kamieńcu zwiedzanie największej twierdzy Kresów Rzeczpospolitej (XV-XVIIw.) - Starego i Nowego Zamku. Poznawanie starego miasta: katedra św. Piotra i Pawła z płytą pamiątkową Wołodyjowskiego, cerkiew św. Mikołaja z XV w,. klasztor Dominikanów, polski rynek z renesansowym ratuszem, dzielnica ormiańska, Baszta Batorego. Przejazd do hotelu,zakwaterowanie,nocleg.

4 dzień. Śniadanie. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie: twierdzy, strzegącej przeprawy na Dniestrze (XIII-XIVw.), która była świadkiem dwóch wielkich bitew, którezaważyły o losach Rzeczpospolitej. Jazda w kierunku granicy. Postoje w: Okopach św. Trójcy (najważniejsza Polska twierdza po utracie Kamieńca), Krzywczach (zamek Kąckich), Jazłowcu (ruiny jednej z najstarszych twierdz Kresów i odrestaurowany Pałac Poniatowskich) oraz Buczaczu (ratusz zdobiony rzeźbami Pinzla, ruiny warowni Potockich, klasztor Bazylianów z XVIIIw. i barokowy kościół MB Szkaplerznej). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień. Śniadanie. Zwiedzenie Stanisławowa: Ratusz, kościoły: Farny z XVIIw. i Jezuitów z XVIIIw., Ormiański, Pomnik Mickiewicza, gmach Sokoła. Przejazd do Drohobycza - miasta, w którym urodził się Brunon Szulc. Obejrzycie tu piękną, drewnianą cerkiew św.Jura z XVIw., gotycką kolegiatę św. Bartłomieja, rynek, ratusz, ulicę -Cynamonową". W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2017-02-10 - 2018-02-10   (Piątek - Sobota) 4 790 PLN zamów
Powiększ mapę