Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:267/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

UKRAINA: HUCULSZCZYZNA - PODOLE

Krzemieniec, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Czerniowce, Kołomyja, Stanisławów, Jaremcze, Worochta, Mukaczew, Użgorod

1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Krzemieńca. Zwiedzanie: kościół i kolegium Jezuitów oraz domu w którym mieszkał Juliusz Słowacki. Przejazd do Tarnopola, po drodze zwiedzanie Zbaraża. Przejazd do hotelu,nocleg.


2 dzień: Śniadanie. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zwiedzanie: twierdza kamieniecka, katedra, rynek. Przejazd do Chocimia - zwiedzanie: Zamek zwany fortecą, okopów Trójcy św. Przejazd do Czerniowców, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


3 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, Dom Polski, Cerkiew Ormiańska, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Sobór św. Mikołaja, Ratusz, Pałac Metropolitów Bukowińskich. Przejazd do Kołomyji - zwiedzanie: Kościół Wniebowzięcia NMP, Cerkiew Drewniana. Przejazd do Stanisławowa - zwiedzanie: Kolegiata, Barokowy Kościół Jezuitów. Przejzad do hotelu,zakwaterowanie,nocleg.


4 dzień: Śniadanie. Przejazd Szlakiem II “Żelaznej” Brygady Legionów (szlak walk z jesieni 1914 roku), przejazd do Jaremcze (cerkiewka huculska i targi huculskie) i Worochty - duża osada letniskowa i ośrodek sportowy w dolinie Prutu. Pomimo ogólnego zaniedbania do dziś utrzymała charakter dawnego letniska. Zachowało się sporo dawnych sanatoriów i pensjonatów, stoi ten sam dworzec kolejowy, zachowały się oba słynne wiadukty kolejowe. Stara, drewniana cerkiew z XVII wieku stanowi obiekt muzealny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


5 dzień: Śniadanie. Przejazd do Mukaczewa. Zwiedzanie: Zamek Komitacki, Monastyr św. Mikołaja. Przejazd do Użgorodu. Zwiedzanie: Katedra greckokatolicka, Katolicki kościół św. Jerzego, Spacer po starym mieście. W odróżnieniu od pozostałych dużych miast Ukrainy w Użgorodzie panuje atmosfera porównywalna choćby z krakowską. W centrum jest mnóstwo knajpek, restauracji. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny