Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:292/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Węgry: MISZKOLC PARK NARODOWY AGGTELEK- TOKAJ

MISZKOLC PARK NARODOWY AGGTELEK - TOKAJ - SAROSPATAK

Program wycieczki:

1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórk. Przyjazd do Miszkolca -trzecie co do wielkości miasto Węgier znane jest nie tylko z tradycji przemysłowych, ale również z historii, kultury i cennych zabytków. Tutejszą grecką cerkiew ozdabia największy w Europie ikonostas: 16-metrowej wysokości ściana z 88 ikonami. Na zboczu znanego z piwnic winnych wzgórza Avas stoi jeden z najpiękniejszych gotyckich kościołów w kraju. Wzgórze stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. W zabytkowych budynkach miasta mieszczą się muzea i galerie. Miszkolc-Tapolcy, kąpiel w leczniczych basenach termalnych. Zakwaterowanie w hotelu,nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie: Park Narodowy Aggtelek - znajduje się tu jedna z największych jaskiń krasowych w Europie jaskinia stalaktytowa Baradla. Według naukowców jaskinia ta jest jednym z najwspanialszych zjawisk geologicznych. Podziemne groty są przystosowane do zwiedzania, można także przespacerować się ścieżkami na powierzchni, podziwiając uroczy krajobraz terenów krasowych. Powrót do hotelu,nocleg.

3 dzień. Śniadanie. Zwiedzanie: Tokaj - okolice miasta to region winiarski z historycznymi tradycjami. Od wieków produkowany jest tu tokaj aszú określany jako -król win i wino królów”. Wino z dojrzewających do późnej jesieni winogron o wysokiej zawartości cukru, przeznaczone było jedynie dla głów państw; stałymi odbiorcami byli cesarze rosyjscy, królowie polscy, a także papieże. Najczęściej odwiedzane przez turystów jest Muzeum Tokaju, gdzie obejrzeć można wystawę poświęconą tutejszemu trunkowi, cerkiew prawosławną i dawną rodzinną piwnicę winną - Piwnicę Rákóczi. Przejazd do Sarospatak zwanego "Atenami nad Bodrogiem", (Kolegium Kalwińskie, Zamek Rakoczych, brama wodna, pomnik św. Elżbiety, nowoczesna zabudowa miasta wg projektu architekta Węgierskiego Imre Makoveca. Największą atrakcją Sárospatak są baseny termalne, ceny są bardzo umiarkowane, nawet w lecie nie ma zbytniego tłoku. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny