Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:357/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

UKRAINA: SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII SIENIKEWICZA


1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki Przejazd do Żółkwi - miasteczka pod Lwowem, niegdyś siedziby rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Spacer po starówce. Przyjazd do Lwowa. Panorama miasta z Wysokiego Zamku. Zwiedzanie Starego Miasta: Baszta Prochowa, Arsenały, klasztor Dominikanów, cerkiew Wołoska. Przejście na Rynek z Ratuszem otoczonym czterema empirowymi studniami, oglądanie: gotyckiej katedry Wniebowwzięcia NMP wraz z piękną renesansową kaplicą Boimów, obronnego klasztoru Bernardynów, Pomnika Mickiewicza, kolegiaty Jezuitów, cerkwi Przemienienia Pańskiego, katedry Ormiańskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie,nocleg.

2 dzień. Śniadanie. Zwiedzanie - Centarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Obejrzenie soboru św. Jura. Przejazd do Oleska. Zwiedzanie: zamek, w którym urodził się król Jan III Sobieski. Mieści się w nim filia Lwowskiej Galerii Obrazów. Następnie przejazd do Podhorzec - jednej z rezydencji magnackich Kresów. Dalej przez Złoczów (odwiedzimy tu kolejną rezydencję Sobieskich), udajemy się do rozsławionego przez Sienkiewicza Zbaraża - obronnej rezydencji Zbaraskich i Wiśniowieckich, znanej z bohaterskiej obrony przed wojskami Chmielnickiego. Przejazd do Tarnopola. Zwiedzanie: barokowego kościoła Dominikanów, cerkwi Wniebowstąpienia oraz przebudowanego zamku hetmana koronnego Jana Tarnowskiego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień. Śniadanie. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Na trasie postój w Skale Podolskiej przy ruinach zamku Koriatowiczów (XIV-XVIIw). W Kamieńcu zwiedzanie największej twierdzy Kresów Rzeczpospolitej (XV-XVIIw.) - Starego i Nowego Zamku. Poznawanie starego miasta: katedra św. Piotra i Pawła z płytą pamiątkową Wołodyjowskiego, cerkiew św. Mikołaja z XV w,. klasztor Dominikanów, polski rynek z renesansowym ratuszem, dzielnica ormiańska, Baszta Batorego. Przejazd do hotelu,zakwaterowanie,nocleg.

4 dzień. Śniadanie. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie: twierdzy, strzegącej przeprawy na Dniestrze (XIII-XIVw.), która była świadkiem dwóch wielkich bitew, którezaważyły o losach Rzeczpospolitej. Jazda w kierunku granicy. Postoje w: Okopach św. Trójcy (najważniejsza Polska twierdza po utracie Kamieńca), Krzywczach (zamek Kąckich), Jazłowcu (ruiny jednej z najstarszych twierdz Kresów i odrestaurowany Pałac Poniatowskich) oraz Buczaczu (ratusz zdobiony rzeźbami Pinzla, ruiny warowni Potockich, klasztor Bazylianów z XVIIIw. i barokowy kościół MB Szkaplerznej). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień. Śniadanie. Zwiedzenie Stanisławowa: Ratusz, kościoły: Farny z XVIIw. i Jezuitów z XVIIIw., Ormiański, Pomnik Mickiewicza, gmach Sokoła. Przejazd do Drohobycza - miasta, w którym urodził się Brunon Szulc. Obejrzycie tu piękną, drewnianą cerkiew św.Jura z XVIw., gotycką kolegiatę św. Bartłomieja, rynek, ratusz, ulicę -Cynamonową". W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny