Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:358/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła, Pokój 2 osobowy, autokar, RZESZÓW 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Nie Ma Jak We LWOWIE

1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Lwowa około godziny 13.00. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie - wspaniałego dworca Kolei Wiedeńskiej, następnie muzeum Browarnictwa przy Browarze Lwowskim - obejmuje zwiedzanie oraz degustację. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Wysokiego Zamku - wzgórza, z którego roztacza się niezrównana panorama miasta (niegdyś stał tu zamek Kazimierza Wielkiego). Zwiedzanie Starego Miasta - Arsenały Miejski i Królewski, Baszta Prochowa, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoska ze słynną wieżą Korniakta, Katedra Ormiańska, Katedra łacińska z piękną renesansową kaplicą Boimów, Kolegiata Jezuitów, obronny klasztor Bernardynów, Plac Mickiewicza. Fakultatywnie - Spektakl w Operze Lwowskiej, repertuar dostępny na stronie www.opera.lviv.ua (wskazany strój wieczorowy). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Spacer po starym mieście, czas wolny, zakupy. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki około godziny 22.00. Zakończenie wycieczki.

LWÓW

Jest położony na Wyżynie Podolskiej, nad brzegami Pełtwi i jest najważniejszym miastem zachodniej Ukrainy. Najwyższym punktem Lwowa jest Wzgórze Zamkowe (na wysokości 409 m nad poziomem morza) i położony tam Wysoki Zamek, z którego roztacza się piękny widok na historyczne Stare Miasto i charakterystyczne zielone kopuły kościołów.
Lwów został założony ok. 1250 roku przez króla Daniela Halickiego i nazwany tak na cześć jego syna Lwa. Początkowo znajdowała się tu stolica Rusi Halicko-Włodzimierskiej. W 1340 roku przeszedł pod panowanie Polski, a w roku 1356 król Kazimierz III lokował miasto na prawie magdeburskim.

Historyczne centrum Lwowa zostało wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO w 1998 roku. Do niezwykle cennych zabytków należą: zbudowana w stylu gotyckim Katedra Łacińska (Bazylika Archikatedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny) i XIV -wieczna Katedra Ormiańska, Sobór św. Jura (katedralna cerkiew metropolii halickiej), zespół renesansowej Cerkwi Wołoskiej (Uspieńskiej) położony przy ulicy Ruskiej, barokowe Kościoły Dominikanów i Jezuitów oraz renesansowy kościół Bernardynów, Rynek wraz z klasycystycznym, postawionym na początku XIXw Ratuszem, Kopiec Unii Lubelskiej, Arsenał, Baszta Prochowa, Teatr Miejski i Skarbkowski, Ossolineum, zbudowany w stylu Art Nouveau Dworzec Główny (1903), najstarszy na Ukrainie, założony w 1661 roku, Uniwersytet i działająca od 1844 roku Politechnika Lwowska oraz Cmentarz Łyczakowski.

Uwagi:

Uwagi dotyczące transportu:

Autokar zatrzymuje się wyłącznie na przystankach określonych w rozkładzie jazdy.
Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym (PKS, busy, PKP, Polski Bus itp.)
Przesiadka do właściwego autokaru odbywa się w Rzeszowie.

W autokarach obowiązuje zakaz palenia tytoniu i picia alkoholu. Biuro ma prawo odmówić przewozu Klientów będących pod wpływem alkoholu i/lub narażający innych podróżnych na nieprzyjemności; dotyczy to zarówno podróży w kraju jak i za granicą.
Miejsca w autokarze są przydzielane według kolejności zgłoszeń.
W trakcie przejazdu postoje autokaru dostosowane są do przerw związanych z czasem pracy kierowców i odbywają się co 4 - 5 godzin.
Ze względu na niewielką pojemność zbiorników toalety, zaleca się korzystanie z WC w autokarze wyłącznie w sytuacjach awaryjnych.

Każdy uczestnik ma prawo do przewozu bagażu podstawowego o wadze do 25 kg, i 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 5 kg.
Za każdą dodatkową sztukę bagażu pobierana jest opłata w wysokości 100,00 zł.
Obsługa może odmówić zabrania dodatkowych sztuk bagażu z powodu braku miejsca w lukach bagażowych.
Biuro nie odpowiada za rzeczy pozostawione w autokarze, a ewentualny odbiór rzeczy znalezionych po imprezie wyjazdowej odbywa się na koszt Klienta.
Zalecamy opisanie każdej sztuki bagażu nazwiskiem oraz adresem zamieszkania - Organizator nie odpowiada za ewentualne zamiany bagażu przez uczestników.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
DĘBICAul.Glowackiego poczta 0103:35
KATOWICEDworzec PKS ul.P.Skargi01:00
KRAKÓWDworzec PKS ul.Bosacka 182:20
RZESZÓWDworzec PKP przystanek MPK parking05:00
TARNÓWul.Jana Pawła II 06 os.Westerplatte03:10

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny