Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

W 9 dni poznaj uroki Gruzji - samolot

Tbilisi Kaukaz Gruzja
Transport:Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
  • TV
  • Telefon
  • Restauracja
  • Parking
  • Bar

Symbol oferty:447/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła, Pokój 2 osobowy, samolot 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Cena obejmuje: bilet lotniczy na trasie: Warszawa - Tbilisi - Warszawa (przewoźnik – LOT, do kalkulacji przyjęto średnią cenę biletu lotniczego w kwocie 1400,00 zł/os), zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3* - pokoje 2 osobowe z łazienkami (4 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Borżomi (lub okolice), 2 noclegi w Batumi), 7 śniadań w formie bufetu, 5 obiadokolacji, 1 uroczysta kolacja w tradycyjnej restauracji z muzyką , obsługa pilota-przewodnika w czasie wycieczki, transfery autokarem/ busem zgodnie z programem, ubezpieczenie KL - 20 000 euro (w tym koszty ratownictwa do 5000 euro), NNW – 20 000 zł (NWS 20 000 zł), BP - 800 zł.
Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - jest to koszt około 32 EUR/osoba,

W 9 dni poznaj uroki Gruzji

TBILISI - KACHETII - SIGNAGI - KAZBEGI - WARDZIA - CHERTWISI - BORŻOMI - KUTAISI - BATUMI

1 dzień: Zbiórka na lotnisku w Warszawa - Okęcie o godzinie 20.00, odprawa. Wylot do Tbilisi o godzinie 22.30.

2 dzień:
Tbilisi - Bodbe - Signagi - Tbilisi
Przylot do Tbilisi o godzinie 04.05 ( czas lokalny). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w Tbilisi. Śniadanie o godzinie 9.00. Wyjazd do Kachetii. Ten najbardziej znany gruziński region winny, leży na wschód od Tbilisi. Przejazd do Signagi. Odwiedziny po drodze wsi Bodbe kompleksu klasztornego św Jerzego z grobem św Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie "miasta wiecznej miłości" Signagi, który znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. Degustacja gruzińskich win. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień:
Tbilisi - Mccheta - Tbilisi
Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Gruzji - Tbilisi. Stolica Gruzji jest unikatowa, jedno z niewielu miast na świecie, gdzie obok siebie stoją na Starym Mieście cerkiew prawosławna, kościół katolicki, synagoga i meczet. Tbilisi położone jest na kilku wzgórzach. Zwiedzanie - cerkiew Metechi, Sobór Trójcy Świętej kompleksu katedralnego Cminda Sameba - główna katedra Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej. Główny kościół katolicki w Gruzji pw. św Piotra i Pawła. Piesze zwiedzanie miasta, "Stare Miasto" - historyczne centrum Tbilisi, znajduje się u podnóża Góry Mtacminda (Święta Góra). Prawie wszystkie budynki Starego Miasta - zabytki historyczne i kulturowe, Przejazd kolejką do twierdzy Narikala (IV w.), w czasie przejazdu możemy zobaczyć miasto z lotu ptaka, odwiedzimy w starym mieście Katedrę Sioni (VI-VII ww.),
bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny, najstarsza z ocalałych. Zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji Mcchety - miasta-muzeum, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (Drzewo życia) (1010-1029 ll.), Zwiedzanie klasztoru Samtawro, gdzie przez cały rok rośnie i kwitnie jeżyna w pobliżu której w IV w. żyła święta Nino - pierwsza kaznodzieja chrześcijaństwa w Gruzji. Tutaj znajduje się Iwerska Ikona Matki Bożej, Ikona Św. Nino, Grób świętego króla Merian i królowej Nani, relikwie św. Abibosa Nekreskogo, Św. Szio Mgwimskiego. Zwiedzanie starożytnej świątyni-klasztoru Dżwari (VI w.). Powrót do Tbilisi. Uroczysta kolacja w tradycyjnej restauracji z muzyką. Nocleg.

4 dzień:
Tbilisi - twierdza Ananuri - Gudauri - Kazbegi - Tbilisi
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku Stepantsminda (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.), która znajduje się nad rzeką Aragvi. Przejazd przez narciarski kurort Gudauri (2200m.), podróż wzdłuż rzeki Tergi przez przelęcz Krzyżową (2400m) zaprowadzi nas do Stepantsminda (Kazbegi). Zwiedzanie Kazbegi - Kościół Najświętszej Trójcy Gergeti (2170m npm). Przy jasnej pogodzie wspaniałe otwiera się fastycujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji - górę Kazbek (5147m). Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień:
Tbilisi - Wardzia - Borjomi (Borżomi)
Śniadanie. Przejazd do Wardzi - niesamowitego miasta wykutego w skale. Po drodze postój w słynnym uzdrowisku Borżomi, a także zwiedzanie potężnego zamku Chertwisi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień:
Borjomi (Borżomi) - Kutaisi
Śniadanie. Przejazd do Kutaisi Zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Zwiedzanie klasztoru i akademii Gelati (XII w), założonych przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV-Budowniczego, które są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do krasowej jaskini Prometeusza, gdzie według legendy, Prometeusz dał ludziom ogień i został za to przykuty do skały. Jaskinia znajduje się 5 km na północny zachód od miasta Cchaltubo. Została odkryta w początku lat 80-tych XX wieku. Jest jedną z najbardziej pociągających jaskiń, dzięki podwodnym rzekom i pejzażom. Przejazd do Batumi. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień:
Batumi
Śniadanie. Batumi - Gruziński Singapur, najbardziej znane czarnomorskie uzdrowisko Gruzji (120 tys m). Bilet wizytowy Batumi, ulubione miejsce mieszkańców miasta i gości - to Batumska Piazza, zbudowana w 2009. Od 2010 roku ozdobą miasta jest również 7 metrowa, zmieniająca się rzeźba Miłości, to figura kobiety i mężczyzny (Nino I Alim) które w bardzo oryginalny sposób zbliżają się na spotkanie ze sobą i zastygają w namiętnym pocałunku, aby za chwilę znowu się od siebie oddalić. Zwiedzanie Batumi - taneczne fontanny (laser show), słynne na cały świat delfinarium, Plac Agronautów z posągiem Medei. Wypoczynek w Batumi. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień:
Batumi - Tbilisi
Śniadanie. Wypoczynek w Batumi, plażowanie, czas wolny. Wyjazd do Tbilisi o godzinie 15.00, przyjazd około godziny 21.00, Czas wolny, zakupy. Przejazd na lotnisko w Tbilisi.

9 dzień:
Wylot do Warszawy o godz 4.55, przylot na miejsce o godz 06.40. Zakończenie wycieczki.

Przydatne informacje


Wizy: Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez okres do 365 dni. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 365 dni jest paszport lub dowód osobisty.
Język: gruziński; można porozumieć się także po rosyjsku, angielsku i niemiecku.
Strefa czasowa: czas polski plus 2 godziny.
Napięcie: 220V/50Hz (gniazdka europejskie).
Waluta: lari (GEL); 1 GEL (lari) = 1 USD = 2,65 GEL; 1 EUR = 3,10 GEL.
Generalnie w Gruzji ceny towarów codziennego użytku oraz żywności są zbliżone do polskich. Przeważają niewielkie sklepiki, swoim wystrojem przypominające jeszcze czasy realnego socjalizmu. W Gruzji warto się zaopatrzyć w miejscowe wina, są często znakomite i można je kupić w rozsądnej cenie.

GRUZJA

Kiedy Bóg dzielił ziemię między narodami, Gruzini przyszli późno, zatrzymując się na tradycyjny posiłek, i kiedy oni przyszli, świat był już podzielony. Bóg zapytał w przybyszy, za co pili, Gruzini odpowiedzieli: "Za Ciebie, Boże, za siebie i za świat." Ich odpowiedź spodobała się Bogu. I odpowiedział im, że cała ziemia została już podzielona, ale on zostawił kawałek ziemi specjalnie dla Siebie, i teraz on da tę ziemię Gruzinom. Ta ziemia którą im daje, jest piękna i nieporównywalna z niczym, i zawsze będą ludzie, którzy będą kochać i podziwiać tę ziemię".

Atrakcje

Wardzia - skalne miasto-klasztor usytuowane na zboczu góry Eruszeli w południowej Gruzj, wydrążone w skale do wysokości 1300 m n.p.m., 40 km na południowy-wschód od Achałcyche. Jaskinie rozmieszczone są na stromym skalnym zboczu w rzędach. Kompleks składa się z głównej swiątyni, dużej sali balowej, wielu jadalni, piwnic na wino oraz licznych pomieszczeń mieszkalnych i magazynowych. Budowa którą rozpoczęto w roku 1184 za panowania króla Jerzego III, ukończono już za panowania jego córki królowej Tamary w 1213 r. Nazwę miasta tłumaczy legenda, która związana jest z wyprawą orszaku królewskiego do Mescheti. Podczas wyprawy kilkuletnia Tamara towarzyszyła swemu wujowi - królowi Gruzji. Jednak podczas postoju dziewczynka zgubiła się pośród skał, co natychmiast uruchomiło poszukiwania. Kiedy zmartwiony król (wuj Tamary) głośno wołał, w odpowiedzi usłyszał słowa - -war dzia”, co oznacza -jestem wujku”. Tragiczne trzęsienie ziemi, w 1283 r. zniszczyło jednak ponad 2/3 miasta, oraz niszcząc całkowicie system nawodnień. Obryw ścian zewnętrznych odsłonił wtedy imponujące struktury, które do tej pory skrywało wnętrze góry. Kilkaset metrów od wejścia do skalnego miasta znajdują się gorące źródła, w których można zażywać leczniczych kąpieli.

Borżomi (Borjomi) - to słynny ośrodek wypoczynkowy i jednocześnie uzdrowisko balneologiczne, położone w dolinie rzeki Kury (Mtkwari), na wysokości 810 m n.p.m. Miasto zostało założone w 1829 roku. W czasach sowieckich miasto zyskało status modnego uzdrowiska. Pozostałością lat świetności jest park Likani, w którym znajdują się dawne pałace rodziny carskiej. Główną atrakcją uzdrowiska jest Park Wód Mineralnych z wodą źródlaną. Źródła Borżomi dzięlą się na dwie grupy: wody nasycone dwutlenkiem węgla leczące choroby przewodu pokarmowego i dróg żółciowych oraz gorące źródła siarkowe mające zastosowanie przy reumatyzmie i problemach skórnych. Naturalna woda mineralna Borżomi ma pochodzenie wulkaniczne, a jej wiek szacowany jest na 1500 lat. Woda powstaje na głębokości 8 - 10 km pod powierzchnią ziemi, skąd wypychana jest na powierzchnię przez dwutlenek węgla. Pokonując tak długą drogę, woda wypłukuje najcenniejsze minerały z głębi ziemi. Jest ich ponad 60, co czyni wodę Borjomi niezwykle cennym źródłem minerałów, obfitującym we wszystkie niezbędne organizmowi mikroelementy. Ponieważ występują one najbardziej naturalnej, pierwotnej formie, są doskonale przyswajane przez organizm.

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-04-27 - 2018-05-05   (Piątek - Sobota) 9 3465 PLN zamów
2018-05-18 - 2018-05-26   (Piątek - Sobota) 9 3465 PLN zamów
2018-07-06 - 2018-07-14   (Piątek - Sobota) 9 3465 PLN zamów
2018-08-11 - 2018-08-19   (Sobota - Niedziela) 9 3465 PLN zamów
2018-09-21 - 2018-09-29   (Piątek - Sobota) 9 3465 PLN zamów
2018-10-05 - 2018-10-13   (Piątek - Sobota) 9 3465 PLN zamów
2018-10-12 - 2018-10-20   (Piątek - Sobota) 9 3465 PLN zamów
2018-10-19 - 2018-10-27   (Piątek - Sobota) 9 3465 PLN zamów
Powiększ mapę