no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:474/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła, samolot 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Gruzja: Tbilisi, Kachetii, Signagi, Kazbegi, Wardzi, Kutaisi, Mestii, Batumi, Gori, Uplisciche

Gruzja: Tbilisi, Kachetii, Signagi, Kazbegi, Wardzi, Kutaisi, Mestii, Batumi, Gori, Uplisciche


1 dzień: Warszawa - Okęcie, zbiórka uczestników wycieczki o godzinie 20.00, odprawa.
Wylot do Tbilisi o godzinie 22.40.

2 dzień: Przylot do Tbilisi o godzinie 04.00 ( czas lokalny). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w Tbilisi, nocleg. Śniadanie o godzinie 9.00. Zwiedzanie Tbilisi, obecnej stolicy Gruzji, Zabytki: cerkiew Metechi i Anczischati, katedra Sioni, twierdza Narikała, łaźnie siarkowe, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego, spacer urokliwymi uliczkami starego miasta na brzegu rzeki Kury. Obiadokolacja,nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Kachetii. Ten najbardziej znany gruziński region winny, leży na wschód od Tbilisi. Przejazd do Signagi. Odwiedziny po drodze wsi Bodbe kompleksu klasztornego św Jerzego z grobem św Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie "miasta wiecznej miłości" Signagi, który znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. Powrót do Tbilisi. Uroczysta kolacja z degustacją wina oraz muzyką na żywo, nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku Stepantsminda (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.), która znajduje się nad rzeką Aragvi. Przejazd przez narciarski kurort Gudauri (2200m.), podróż wzdłuż rzeki Tergi przez przelęcz Krzyżową (2400m) zaprowadzi nas do Stepantsminda (Kazbegi). Zwiedzanie Kazbegi: Kościół Najświętszej Trójcy Gergeti ( 2170m npm). Przy jasnej pogodzie wspaniałe otwiera się fastycujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji - górę Kazbek (5147m). Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Podróż i zwiedzanie Wardzi - niesamowitego miasta wykutego w skale. Po drodze postój w słynnym uzdrowisku Borżomi, a także zwiedzanie potężnego zamku Chertwisi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Śniadanie. Przejazd do Mestii - stolicy legendarnej górskiej krainy Swanetii z tajemniczymi, średniowiecznymi basztami. Po drodze zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Ze względu na dużą odległość, nocleg na trasie w Zugdidi lub Anakli. Obiadokolacja.

7 dzień: Śniadanie. Dojazd do Mestii górską drogą, z której roztaczają się niesamowite widoki. Zakwaterowanie. Dla chętnych spacer/treking z miejscowym przewodnikiem (wynajem przewodnika dodatkowo płatny) w okolice pięciotysięcznych szczytów otaczających Mestię. Szczególne wrażenie robi monumentalna góra Ushba. Nocleg w Mestii. Obiadokolacja.

8 dzień: Śniadanie. Swanetia - fakultatywna wycieczka -terenowym busem” do miejscowości Uszguli, najwyżej położonej osady w Europie, która słynie z wież obronno mieszkalnych. Nocleg w Mestii. Obiadokolacja.

9 dzień: Śniadanie. Przejazd na nocleg w okolicach Batumi, wypoczynek nad morzem, plażowanie. Obiadokolacja.

10 dzień: Śniadanie. Przejazd do Batumi. Zwiedzanie: Batumi - "Gruziński Singapur", najbardziej znane czarnomorskie uzdrowisko Gruzji (120 tys m). Bilet wizytowy Batumi, ulubione miejsce mieszkańców miasta i gości - to Batumska Piazza, zbudowana w 2009. Od 2010 roku ozdobą miasta jest również 7 metrowa, zmieniająca się rzeźba Miłości, to figura kobiety i mężczyzny (Nino I Alim) które w bardzo oryginalny sposób zbliżają się na spotkanie ze sobą i zastygają w namiętnym pocałunku, aby za chwilę znowu się od siebie oddalić. Wypoczynek nad morzem, plażowanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

11 dzień: Śniadanie. Powrót do Tbilisi. Po drodze przejazd przez Gori - miasto Stalina. Zwiedzanie muzeum Stalina oraz Uplisciche - kamiennego miasta z X w p.n.e. Czas wolny, zakupy. Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko.

12 dzień: Odprawa, wylot do Warszawy o godzinie 04.55 ( czas lokalny).Przylot o godzinie 06.20. Zakończenie wycieczki.

Przydatne informacje:
Wizy: Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez okres do 360 dni. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 360 dni jest paszport lub dowód osobisty.
Język: gruziński; można porozumieć się także po rosyjsku, angielsku i niemiecku.
Strefa czasowa: czas polski plus 2 godziny.
Napięcie: 220V/50Hz (gniazdka europejskie).
Waluta: lari (GEL); 1 GEL (lari) = 1 USD = 1,63 GEL; 1 EUR = 2,25 GEL.
Generalnie w Gruzji ceny towarów codziennego użytku oraz żywności są zbliżone do polskich. Przeważają niewielkie sklepiki, swoim wystrojem przypominające jeszcze czasy realnego socjalizmu. W Gruzji warto się zaopatrzyć w miejscowe wina, są często znakomite i można je kupić w rozsądnej cenie.

Przydatne informacje

Wizy: Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez okres do 365 dni. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 365 dni jest paszport lub dowód osobisty.
Język: gruziński; można porozumieć się także po rosyjsku, angielsku i niemiecku.
Strefa czasowa: czas polski plus 2 godziny.
Napięcie: 220V/50Hz (gniazdka europejskie).
Waluta: lari (GEL); 1 GEL (lari) = 1 USD = 2,65 GEL; 1 EUR = 3,10 GEL.
Generalnie w Gruzji ceny towarów codziennego użytku oraz żywności są zbliżone do polskich. Przeważają niewielkie sklepiki, swoim wystrojem przypominające jeszcze czasy realnego socjalizmu. W Gruzji warto się zaopatrzyć w miejscowe wina, są często znakomite i można je kupić w rozsądnej cenie.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

Powiększ mapę