no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:483/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

RUMUNIA, BUŁGARIA: Zwiedzanie + Wypoczynek

RUMUNIA, BUŁGARIA: Zwiedzanie + Wypoczynek

1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiorki o godzinie 23.00, przejazd nocny do Cluj Napoca.

2 dzień: Cluj Napoca, jednej ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu). Zwiedzanie: Kościół św. Marcina, Dom Korwina, katedra prawosławna, mury obronne z basztą. Przejazd do Turdy, zwiedzanie; słynnej kopalni soli (Salina Turda - Rumuńska Wieliczka) powstałej w czasach rzymskich. Przejazd do Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z oczami" oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd przez Karpaty Szosą Transfogarską (w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych lub zamknięcia trasy - Przełomem Czerwonej Wieży) do Curtea de Argeş. Po drodze piesza wycieczka (1400 wykutych w skale stopni!) do ruin położonego na niedostępnym szczycie zamku Poienari, twierdzy słynącego z okrucieństwa hospodara wołoskiego, Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli). Postój w Curtea de Argeş - dawnej wołoskiej stolicy i zwiedzanie Cerkwi Metropolitarnej (legenda Mistrza Manole. Przejazd do Bukaresztu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie: Pałac Parlamentu, Ateneum Rumuńskie - siedziba Filharmonii oraz Plac Rewolucji - drugi co do wielkości budynek na świecie, Łuk Triumfalny , cerkiew Cretulescu, spacer po centrum, czas wolny. Przejazd do Bułgarii , zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Złote Piaski , obiadokolacja, nocleg.

5 - 9 dzień: Wypoczynek nad morzem, plażowanie, możliwość z korzystania z wycieczek fakultatywnych oferowanych przez pilota.

10 dzień: Śniadanie. Przejazd do Sinai, zwiedzanie: Pałac Peles, zamek królów z dynastii Hohenzollernów, monastyr, następnie przejazd do Brasova, zwiedzanie: mury miejskie z Basztą Tkaczy, Czarny Kościół, rynek. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień: Śniadanie. Wizyta w Bran, gdzie mieści się zamek uważany kiedyś za siedzibę Draculi. Przejazd do Sighisoary, zwiedzanie: Stare Miasto, Wieża Zegarowa, Dom Draculi, Kościół Dominikanów, katedra, Dom Wenecki. Przyjazd do Oradei. Zwiedzanie: Stare Miasto z pięknym budownictwem secesyjnym porównywanym do wiedeńskiego. Wyjazd do Polski około godziny 22.00.

12 dzień. Przyjazd na miejsce zbiorki około godziny 7.00. Zakończenie wycieczki.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

Powiększ mapę