Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:486/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Czarnogóra - Albania: Wypoczynek + Zwiedzanie

Czarnogóra - Albania: Wypoczynek + Zwiedzanie

1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 3.00. Przejazd na nocleg tranzytowy, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Przejazd do Czarnogóry, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Odpoczynek na plaży, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Całodzienna wycieczka: Budva (średniowieczna cytadela, katedra św. Jana, cerkwie św. Trójcy i Sawy, kościół św. Marii In Puta), Cetinje - dawna stolica Czarnogóry. Dwór króla Nikole i jego grobowiec, plastyczna mapa Czarnogóry wykonana przez austriackich oficerów w 1916 r. Monastyr z relikwią - ręka Jana Chrzciciela i drzewo z krzyża świętego.) Święty Stefan (Zabytkowe miasteczko na wyspie połączone groblą z lądem). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie: Stary Bar (Brama miejska, łaźnia turecka, akwedukt, kościoły św. Katarzyny, Mikołaja, Jerzego). Następnie przejazd do Ulcinj - najstarsze miasto w Czarnogórze w porównaniu z innymi miastami ma zupełnie odmienny charakter - jest jakby miniaturą Stambułu. Zwiedzanie: pałac Balsiciów , meczet Ali Paszy I , Cerkiew św. Mikołaja, spacer po Starym Mieście - otoczone murami leży na wysokim, skalistym brzegu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Albanii: Wyjazd z hotelu godz. 6.30. Przejazd do Tirany, zwiedzanie: Plac Skanderbego, Meczet Ethem Beja, Piramida - dawne muzeum Envera Hadzy. Szkodra - jest miastem o malowniczym położeniu, tuż obok Jeziora Szkoderskiego, o bardzo bogatej historii przeplatającej wątki historii Albanii, Czarnogóry, Turcji . Zwiedzanie: meczet ołowiany, zamek Rozafa. Powrót do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Boki Kotorskiej, niezwykle malowniczej zatoki, która wraz z nadbrzeżnymi miejscowościami została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do Tivat, krótki spacer, wypłynięcie na całodzienny rejs po Boce Kotorskiej. Przepłynięcie do Zalewu Herceg Novi, zwiedzanie Herceg Novi, m.in.: turecka twierdza Kanli Kula, cerkiew św. Michała Archanioła, rynek. Przepłynięcie w pobliżu Twierdzy Mamula na plażę Zanjice, czas wolny. Powrót do Boki, przepłynięcie cieśniny Verige na wyspę Matki Boskiej ze skał, postój na wyspie, zwiedzanie muzeum morskiego. Przypłynięcie do Kotoru, miasteczka ze wspaniale zachowaną średniowieczną zabudową, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: Śniadanie. Przejazd do Podgoricy, stolicy Czarnogóry, spacer po wąskich uliczkach Stara Varos, dawnego tureckiego miasta, zwiedzanie m.in.: Wieża Zegarowa, Stary Most na rzece Ribnica, a następnie Cerkiew św. Grzegorza z X w., położony u stóp wzgórza Gorica, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. Przejazd do Virpazar, zwiedzanie zabytkowej twierdzy. Rejs po JEZIORZE SZKODERSKIM, zwiedzanie: WYSPY GRMOŽUR, przypłynięcie do RADUŠA - miejsca największej kryptodepresji na Bałkanach. Podczas rejsu poczęstunek: ser, szynka, miód, sok, wino i rakija. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotna, przejazd na nocleg tranzytowy, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Polski, przyjazd na miejsce zbiorki około godziny 23.00. Zakończenie wycieczki.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny