Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:492/370 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Osoba dorosła 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

CHORWACJA - BOSNIA I HERCEGOWINA - CZARNOGÓRA: Zagrzeb, Kotor, Medjugorje,Sarajewo,


1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 2:00. Przejazd przez Słowację, Węgry do stolicy Chorwacji Zagrzebia. Krótkie zwiedzanie miasta - Kaptol, Gradac, kościół św. Marka, średniowieczna starówka z Krwawym Mostem, kościół NMP. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Przyjazd do Plitvic. Plitvickie Jezera - zwiedzanie : Parku Narodowego - 16 tarasowo ułożonych jezior połączonych ze sobą 92 wodospadami, niezliczone strumyki, strumienie i potoki oraz rzeczki, stawy i dzikie rozlewiska. Przejazd kolejką turystyczną i rejs stateczkiem po największym jeziorze Kozjak. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Czarnogóry. MONTENEGRO TOUR - to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w ciągu jednego dnia zasmakować wybrzeża i gór tego pięknego kraju. Wycieczka rozpoczyna się przejazdem do Kotoru - miasta którego starówka w całości została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu, czas wolny, a następnie przejazd do miejscowości Budva , zwiedzanie średniowiecznej cytadeli, katedry św. Jana, cerkwi św. Trójcy, czas wolny. Wyjazd w drogę powrotna do hotelu, po drodze postój w Dubrowniku, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Mostaru, jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych na Bałkanach - doliną rzeki Neretwy. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Kujundziluk Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Po południu wyjazd do Medjugorje miejsca, gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska, Góra Krizevac, procesja różańcowa na Górę Objawień Podbrdo, kościół pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Czas na modlitwę i kontemplację indywidualną. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Przejazd do Sarajewa. Stolica dzisiejszej BiH została założona w XV w. przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacki. W programie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Zobaczymy miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja lub cerkiew prawosławna Archaniołów Gabriela i Michała oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Sercem Sarajewa od wieków pozostaje Bascarsija- turecki bazar z tradycyjnymi warsztatami rzemieślniczymi w wąskich uliczkach, sukiennicami oraz restauracjami, gdzie można np. zjeść najlepsze cevapcici na Bałkanach. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd na miejsce zbiórki 6 dnia około godziny 6.00. Zakończenie wycieczki.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny